The Inner Power

Projekt „The Inner Power” jest hołdem, który składam dojrzałym kobietom. Chciałabym być dyskretnym medium, które będzie elementem przekazu ważnych treści. Do projektu zaprosiłam znane i cenione kobiety, które opowiedzą o swoich zmaganiach w życiu, poruszą ważne tematy, a także opowiedzą co jest ich siłą i z czego czerpią swoją moc. 50 lat to ważny, przełomowy moment w życiu każdej kobiety, mam szczęście do ludzi, spotkałam w swoim życiu wiele ważnych kobiet, którym dużo zawdzięczam, i którym poprzez ten projekt chciałabym podziękować. Dojrzałość jest piękna gdy się ją rozumie. Moim pragnieniem jest wniesienie i utrwalenie w świadomości społecznej siły i ogromnej, wewnętrznej mocy jaką mają w sobie dojrzałe kobiety. Symbolem projektu Inner Power jest kobieta – drzewo, drzewo, aby miało piękne kwiaty i owoce, musi mieć dobre, zdrowe korzenie. Kobiety 50 plus takie właśnie są, Ich siła, moc płynąca z wewnętrznej energii pozwala przetrwać nawet najbardziej trudne sytuacje. Moc jest w nas.

Projekt ma na celu nadanie znaczenia dojrzałym kobietom, które z wiekiem stają się transparentne dla mężczyzn i otoczenia, w którym funkcjonują. Atakują je problemy wewnątrzpsychiczne, ale również ze strony społeczeństwa. Często same zmagają się z przemijaniem, ze zmianami w ich ciele i umyśle. Demograficzne tendencje pokazują, że społeczeństwo starzeje się, jednak kult młodego ciała lansowany przez media powoduje, że dojrzałe kobiety wstydzą się mówić o swoim wieku, często dobrze wyglądają, ale społeczeństwo nie jest gotowe, aby przyjmować je z należytym szacunkiem, uznaniem i zrozumieniem. 50-latka to kobieta dojrzała, która ma za sobą różne doświadczenia, żony, partnerki, matki, kochanki, bardzo ostrożnie reaguje na otaczającą ją rzeczywistość. Zdaje sobie sprawę, że wiele już za nią, ale jednocześnie jeszcze wiele przed nią. Moc dojrzałych kobiet płynie ze spokoju, równowagi, samoświadomości, zgromadzonych doświadczeń i wiedzy. W tym wieku kobieta oczekuje od siebie dużo więcej, nie traci czasu na bezsensowność bo życie nauczyło ją cenić jego wartość.

Do projektu chciałabym zaangażować ważne opiniotwórcze media, aby w odpowiedzialny i zrównoważony sposób pokazywać i traktować dojrzałe kobiety. Projekt „Wewnętrza Moc” ma przywoływać prawdę o świecie kobiet, o cyklu ich życia, a przede wszystkim z godnością mierzyć społeczeństwo z nieuchronnością przemijania.

Doświadczenia analityczne pozwalają mi w inny sposób patrzeć i rozumieć moje klientki, ubieranie dojrzałej kobiety to jak odkrywanie jej kobiecości na nowo. W ramach projektu chcę stworzyć modowy „must have” dla kobiet 50 plus. W planie mam napisanie książki, w której opiszę wyżej wymienione obszary życia kobiet 50 plus a także w drugiej jej części zilustruje modowe „must have”. Głęboko wierzę, że to nie wszystkie możliwości medialnego rozpowszechnienia projektu.

Projekt The Inner Power – Katarzyna Żak
Projekt The Inner Power Katarzyna Grochola
Projekt The Inne Power Jolanta Fraszyńska
Projekt The Inner Power Joanna Kurowska
Projekt The Inner Power Grażyna Szapołowska
Projekt The Inner Power Dorota Goldpoint
Projekt The inner Power Anna Korcz
Projekt The Inner Power Alicja Węgorzewska Whiskerd


Zapisz się do newslettera

    Chcę otrzymywać informacje o aktywności Fundacji „Serce nie ma zmarszczek” i zgadzam się na otrzymywanie od Fundacji, newslettera marketingowego za zasadach określonych w Regulaminie newslettera na podany przez mnie adres e-mail. Wiem, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie.