BlogStar.pl | „Zmiana jest kobietą” – nowy projekt Doroty Goldpoint

„Zmiana jest kobietą” – pod takim hasłem odbyło się wyjątkowe wydarzenie, którego pomysłodawczynią była Dorota Goldpoint – projektantka mody, kobieta sukcesu, mentorka, a także autorka książki „Serce nie ma zmarszczek”. Wydarzenie odbyło się w historycznych murach Pałacu Staszica w Warszawie i podzielone zostało, niczym sztuka teatralna, na dwa akty: w pierwszym pojawiły się znane i cenione panie, a jednocześnie Ambasadorki Fundacji „Serce nie ma zmarszczek”, które w rozmowie z Dorotą Goldpoint opowiadały o zmianach w swoim życiu oraz kryzysowych sytuacjach, które doprowadziły do istotnych zmian. Drugi akt wydarzenia to był spektakularny pokaz mody kolekcji Doroty Goldpoint, który wyreżyserował Paweł Deląg. W rozmowie na temat kryzysów i zmian w życiu wzięły udział – Grażyna Szapołowska, Małgorzata Pieczyńska, Magdalena Wójcik, dr Barbara Jerschina, Dorota Deląg oraz Olga Bończyk.

„Przez całe życie przeżywamy zmiany, nawet gdy są trudne i niewygodne, służą naszemu rozwojowi. Czasami wywołuje je kryzys, a innym razem nasze świadome decyzje. Ale wszystkie te zmiany są cenne i ważne, ponieważ są jedyną stałą w chaosie naszego życia. Nie bójmy się ich zatem. Wierzmy w to, że każda zmiana, nawet ta, która wydaje się nam w danej chwili bardzo trudna, zawsze będzie nam służyła. Podążajmy za sobą, bo nikt inny nie da nam szczęścia. Ani mężczyzna, ani przyjaciółka, dobry szef czy mama. Szczęście jest zawsze w nas i to my jesteśmy źródłem tego, co dzieje się dobrego w naszym życiu. Pozostajemy zawsze przy jasnej, słonecznej stronie życia” – powiedziała Dorota Goldpoint.

Ambasadorki Fundacji „Serce nie ma zmarszczek” szczerze i odważnie opowiadały o swoich kryzysowych momentach w życiu, które jednocześnie dały im siłę i motywację do działania. Przyznały się też, jakie momenty były dla nich „wielką życiową zmianą”. „Zmiany następują we mnie co kilka lat, zależnie od tego, kogo spotkam na swojej drodze, a także ról i propozycji zawodowych jakie dostaję. Przełomowymi zmianami było urodzenie dziecka, skończenie studiów, pierwsze próby u Adama Hanuszkiewicza i nauka teatru, potem podróże i świat, który poznawałam. I oczywiście różni mężczyźni, których to my kobiety zmieniamy. Ogromną zmianę zauważyłam w sobie także w momencie, gdy odchodziła moja mama. Bezcenny był czas jaki mogłam w tych ostatnich dniach z nią spędzić” – powiedział Grażyna Szapołowska.

„Na pewno zagranie jedenastozgłoskowcem po szwedzku w teatrze było dla mnie przeżyciem i zmianą. Mężczyźni, pierwsza zdrada także – ale z perspektywy nie są to tak ważne zmiany, jak macierzyństwo. Urodzenie dziecka jest naprawdę ogromną zmianą, a pokłady uczuciowości, jakie w sobie zauważyłam, były ogromne. Ważną zmianą w życiu było dla mnie także wejście na ścieżkę jogi. Zmiana jest wpisana w życie. Dopóki są ambicie i marzenia, to musi być zmiana” – powiedziała Małgorzata Pieczyńska.

„Życie ludzkie jest zmianą, każdy dzień jest nowy, niepowtarzalny. Czasami zmiany są świadome, czasami decyduje za nas los. Oczywiście boimy się zmian, zastanawiamy się, czy warto? Jedną z moich wielkich zmian była skompilowana operacja serca w 2015 roku, która wpłynęła pozytywnie na moje podejście do życia” – powiedziała Magdalena Wójcik. „Zmiana nie jest łatwa, bo zmusza do wyjścia ze strefy własnego komfortu. Ja świadomych zmian dokonywałam wiele razy. Gdy porzucałam strefę swojego komfortu, zawsze wypływałam na szerokie wody” – powiedziała Dorota Deląg.

W akcie drugim wydarzenia odbył się nieszablonowy pokaz mody w reżyserii Pawła Deląga. W pokazie wzięły udział profesjonalne modelki oraz dzieci. Dorota Goldpoint pokazała stroje kobiece, wyrafinowane i eleganckie, ale na uwagę zasługuje także jej kolekcja sportowa – radosna i bardzo młodzieńcza. Sam pokaz zachwycił widzów choreografią, pomysłowością, grą świateł i muzyką na żywo. Jednym słowem pokaz przez duże P.

Artykuł pochodzi ze strony blogstar.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi:

Zapisz się do newslettera

    Chcę otrzymywać informacje o aktywności Fundacji „Serce nie ma zmarszczek” i zgadzam się na otrzymywanie od Fundacji, newslettera marketingowego za zasadach określonych w Regulaminie newslettera na podany przez mnie adres e-mail. Wiem, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie.